بیش از نیمی از استرالیایی ها فکر می کنند ایلان ماسک بیت کوین را ابداع کرده است

وضعیت آگاهی استرالیایی ها در مورد ارزهای رمزنگاری شده باید مقداری بهبود یابد؛ چرا که با توجه به یک نظرسنجی جدید، نیمی از آنها فکر می کنند که ایلان ماسک بیت کوین را اختراع کرده است.

منابع خبری استرالیا روز چهارشنبه گزارش داده اند که Finder، پربازدید ترین وب سایت سنجشی استرالیا، یک نظرسنجی از 1,004 نفر از افراد استرالیایی به عمل آورده تا از آنچه که آنها در مورد ارزهای رمزنگاری شده می دانند اطلاعات بیشتری کسب شود.

طبق نتایج این نظرسنجی 56 درصد از استرالیایی ها از خالق مرموز بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو هیچ اطلاعی ندارند؛ چرا که معتقدند مدیرعامل تسلا و بنیانگذار اسپیس ایکس، یعنی ایلان ماسک مخترع بزرگترین ارز رمزنگاری شدۀ جهان می باشد. همچنین تعداد قابل توجهی از این شرکت کنندگان نمی دانستند که میزان عرضۀ بیت کوین به 21 میلیون کوین محدود شده است؛ 44 درصد از این جمعیت آماری خیال می کنند که بیت کوین نیز مانند پول فیات عرضۀ نامحدود دارد.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که بسیاری از استرالیایی ها یا تاکنون وارد دنیای رمز ارزها شده اند، یا قصد ورود به آن را دارند. 25 درصد از این آمار را افرادی تشکیل می دادند که یا رمز ارز داشتند یا قصد خرید آن را تا پایان 2021 در سر می پروراندند. بر اساس این نظرسنجی، علیرغم تمایل قابل توجهی که برای خرید رمز ارز وجود دارد، بالغ بر 20 درصد استرالیایی ها نمی دانند که چطور می توانند آن را خریداری کنند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com