81 درصد از مدیران مالی به جا افتادن صنعت بلاک چین اقرار کرده اند

علیرغم اینکه بزرگترین ارائه دهندگان خدمات مالی آینده را با نیاز مبرمی به بلاک چین و رمز ارز می بینند، شرکت کنندگان این نظرسنجی هنوز همان مسائل مربوط به امنیت سایبری را بزرگترین مانع برای جا افتادن آن در میان عموم معرفی می کنند.

به گفتۀ بزرگترین مدیران امور مالی در سطح جهان که توسط مؤسسۀ آماری Delloitte مورد نظرسنجی قرار گرفتند، بلاک چین، فناوری پشت رمز ارزهایی نظیر بیت کوین (BTC) تاکنون محبوبیت لازم برای جا افتادن میان عموم را کسب کرده است.

طبق “نظرسنجی همگانی بلاک چین در سال 2021” که شرکت Deloitte انجام داده است، 81% از مدیران صنعت ارائۀ خدمات مالی (FSI) معتقدند که تکنولوژی بلاک چین “به طور گسترده ای مقیاس پذیر” بوده و استقبال عموم را جلب کرده است.

این گزارش که جمعۀ گذشته منتشر شده است، از 1,280 کارشناش FSI در برزیل، چین، آلمان، هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپور، آفریقای جنوبی، امارات متحدۀ عربی، انگلیس و ایالات متحده تهیه شده است. این نظرسنجی همچنین شرکت کنندگانی در گروهی عمومی که “حداقل یک درک کلی” از بلاک چین و رمز ارزها داشتند و نیز “پیشگامان FSI” یا آن دسته از پاسخ دهندگانی که پیش از این قابلیت های بلاک چین را در تجارت و یا خدمات خود بکار گرفته بودند شامل می باشد.

حدود 73% از پاسخ دهندگان نظرسنجی در خصوص اینکه اگر شرکت آن ها از بلاک چین و رمز ارز استقبال نمی کرد آن وقت فرصت استفاده از مزایای رقابتی آن را از دست می داد، ابراز نگرانی کرده اند. در زیر مجموعۀ “پیشگامان FSI” 97 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که اپلیکیشن های بلاک چینی برای جا نماندن تجارت آن ها از سایر رقبا نقشی بسیار حیاتی دارند.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2021-08/36cb1f55-76c5-4cea-8e88-6e643d61d4ab.png

منبع: Deloitte

علیرغم اینکه این نظرسنجی دیدگاه روشن جامعۀ FSI در مورد بلاک چین و رمز ارز را نشان می دهد، 71% از پاسخ دهندگان نظرسنجی اظهار داشته اند که امنیت سایبری بزرگترین مانع برای پذیرش وسیعتر دارایی های دیجیتال در میان عموم است. در میان پیشگامان FSI، 73 درصد از پاسخ دهندگان موانع نظارتی و قانونی را مانع اصلی برای استقبال عمومی رمز ارز می دانند. در میان پاسخ دهندگان عمومی 65 درصد زیر ساخت های مالی موجود را بزرگترین مانع برای جا افتادن بلاک چین تعریف کردند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com