در صورت تکرار تاریخچه، قیمت بیت­کوین به 300 هزار دلار خواهد رسید

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، با توجه به دو معیار، اصلاح قیمت حال حاضر بیت­کوین (BTC) می­تواند به زودی پایان یابد و مسیر بیت­کوین را به قیمت 300000 دلار هموار سازد.

اگرچه قیمت بیت­کوین (BTC) از بالاترین قیمت خود یعنی 42،000 دلار بیش از 10 هزار دلار کاهش یافته، اما داده­های تاریخی نشان می­دهد که بیت­کوین همچنان می­تواند در ماه­های بعدی افزایش ارزش قابل توجهی را تجربه کند.

همزمان، یک شاخص دیگر حاکی از آن است که اصلاح قیمت بیت­کوین (BTC) تاریک­ترین مرحله خود را پشت سر گذاشته و به زودی پایان خواهد یافت.

آیا اصلاح قیمت بیت­کوین به زودی تمام می­شود؟

به دنبال افزایش قابل توجه قیمت بیت­کوین (BTC) که منجر به ثبت یک رکورد قیمت جدید در اوایل ژانویه شد، بیت­کوین به بن­بست برخورد کرد و در حال حاضر در کانال 30،000 دلار در حال تقلا می­باشد.

درست مانند بازار خرسی ایجاد­ شده در سال 2018 که آن هم دقیقا پس از ثبت رکورد جدیدی در قیمت بیت­کوین رخ داد، اصلاح قیمت بیش از 10 هزار دلاری اخیر نیز بحث­هایی در مورد پایان یافتن بازار صعودی و وارد شدن بیت­کوین به یک دوره اصلاح قیمت طولانی­مدت را داغ کرده است.

با این حال­، داده­های شرکت تجزیه و تحلیل داده­های گلس­نود (Glassnode) خلاف این را نشان می­دهد. شاخص نسبت سود خروجی خرج شده (SOPR) که از تقسیم مقدار تحقق یافته (به دلار آمریکا) بر مقدار حاصل از ایجاد یک خروجی مصرف شده، حاصل می­شود معمولاً برای ترسیم حالت اصلاح قیمت بیت­کوین (BTC) در طی بازار گاوی استفاده می­شود و روند بلندمدت قیمت بیت­کوین را نشان می­دهد.

به دنبال افت شدید شیب اخیر، این شاخص تقریباً به نزدیکی سطوح خنثی رسیده است که به طور ضمنی، اشاره بر پایان یافتن اصلاح قیمت بیت­کوین دارد.

C:\Users\asus\Downloads\Video\PIC1-9.jpg

نمودار شاخص SOPR بیت­کوین طی زمان. منبع: Glassnode.com

آیا امکان ازسرگیری روند صعودی بیت­کوین و افزایش 900 درصدی وجود دارد؟

با توجه به معیار سود و زیان خالص ماورایی (NUPL)، در صورت پایان واقعی اصلاح قیمت بیت­کوین (BTC)، داده­های بیشتر گلس­نود (Glassnode) سودهای چشمگیری را در کف دست بیت­کوین مشاهده می­کنند.

شاخص NUPL با کاوش در قیمت، هنگام ایجاد UTXO (خروجی معامله هزینه نشده) در مقابل قیمت فعلی یک دارایی، تعیین می­کند که آیا شرایط سکه­های موجود در آن UTXO در یک دوره سود یا ضرر غیر قابل باور، قرار می­گیرند یا خیر.

به عبارت دیگر، این شاخص تفاوت بین سود غیر واقعی و ضرر غیر واقعی را بررسی می­کند تا نتیجه بگیرد که آیا شبکه به طور کلی در حال حاضر در سود یا ضرر است.

شرکت تجزیه و تحلیل داده­های گلس­نود (Glassnode) شاخص NUPL را از 2- به عنوان عالی­ترین سطح، تا 1+ به عنوان منطقه “رضایت کاذب (euphoria)”، یعنی منطقه­ای که تقریباً همه پوزیشن­ها در سود غیر واقعی هستند، تقسیم­بندی نموده است. گلس­نود ادعا کرده که اگر معیار از 0.75 عبور کند، به اصطلاح euphoria که همواره همراه با یک اصلاح شدید است وارد میدان می­شود.

C:\Users\asus\Downloads\Video\PIC222.jpg

شاخص NUPL بیت­کوین طی سال­های گذشته. منبع: Glassnode.com

همانطور که نمودار نشان می­دهد، قیمت بیت­کوین (BTC) تقریباً بلافاصله پس از بالا رفتن NUPL فراتر از 0.75، کاهش یافت. با این حال، بیت­کوین این بار از این مرحله عبور کرد و تاریخ احتمال افزایش قریب الوقوع قیمت را نشان می­دهد.

طبق اطلاعت گلس­نود (Glassnode) در سال 2017 یعنی آخرین باری که شاخص NUPL بیت­کوین از این سطح عبور کرد، قیمت بیت­کوین “قبل از رسیدن به حداکثر مقدار خود در آن زمان” حدود 900٪ افزایش یافت. اگر قرار باشد با چنین درصدی ارزش بیت­کوین سر به فلک بکشد، قیمت بیت­کوین به 300000 دلار خواهد رسید (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین­ نیوز).

شما با مقاله در صورت تکرار تاریخچه، قیمت بیت­کوین به 300 هزار دلار خواهد رسید با ترجمه اختصاصی سایت کوین نیوز همراه بودید.

منبع: Cryptopotato.com