ارزش کلی قفل شده در لایه دوم شبکۀ اتریوم رکورد زد

ارزش کلی قفل شده در لایه دوم شبکۀ اتریوم طی ماه های اخیر بیش از دوبرابر رشد کرده و به رکورد 5.64 میلیارد دلار رسیده است.

ارزش کلی قفل شده در لایه دوم شبکۀ اتریوم، با کارمزدهای موسوم به gas که در لایه اول همچنان بیشتر و بیشتر می شود و استقبال بیشتر از آن به اوج جدیدی رسیده است.

پلتفرم تحلیلگر L2beat که در لایه دوم فعالیت دارد، در مورد وضعیت فعلی این لایه گزارش داده که کل میزان سرمایۀ قفل شده در پروتکل ها و شبکه های متنوعی که بر بستر لایۀ دوم خدمات ارائه می دهند، تا 5.64 میلیارد دلار افزایش یافته و بالاترین رکورد تاریخی جدیدی به ثبت رسیده است.

راه حل های مقیاس پذیری بهتری که در لایۀ دوم پیاده سازی شده توان عملیاتی بسیار بالاتر و کارمزد تراکنش های کمتری را ارائه می دهند؛ در ماه نوامبر که بالاترین میانگین را در کارمزدهای موسوم به gas در تاریخ شبکۀ اتریوم شاهد می باشیم این راهکارها بسیار مورد استقبال واقع شده اند.

Arbitrum با 2.67 میلیارد دلار ارزش قفل شده یعنی چیزی حدود 45% از کل ارزش قفل شده در لایۀ دوم، سهم اصلی این بازار را در اختیار دارد.

صرافی غیرمتمرکز بازارهای مشتقه dYdX با 975 میلیون دلار سرمایۀ قفل شده در جایگاه دوم قرار دارد. بعد از آن نیز صرافی غیرمتمرکز Loopring با 580 میلیون دلار در جایگاه سوم قرار دارد؛ شایان ذکر است که این صرافی این مقدار از ارزش قفل شدۀ خود را عمدتاً با توکن اختصاصی خود یعنی LRC جذب کرده است.

ارزش کلی قفل شده در لایه دوم از ابتدای اکتبر بیش از دو برابر افزایش یافته و با 110% رشد از 2.68 میلیارد دلار به سطح فعلی رسیده است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com